img
30 dni na zwrot lub wymianę + Bezpieczna paczka + Błyskawiczna wysyłka + 100% zadowolonych Klientów

Jak poprawnie zamontować okap?


montaż okapu

 

Montaż okapu

Podstawowa zasada jest taka że należy zapoznać się ze szczegółowymi zaleceniami producenta dotyczącymi wysokości montażu. Odległość od płyty grzejnej (zazwyczaj około 70cm) jest kluczowym czynnikiem dla optymalnej pracy okapu kuchennego oraz naszego bezpieczeństwa. Zbyt nisko zainstalowany okap w przypadku płyt gazowych grozi nieprawidłowym spalaniem gazu lub nawet zdmuchnięciem płomienia a także, obniża wydajność pracy urządzenia.


W trakcie montażu okapów do zabudowy bardzo ważne jest wcześniejsze bardzo dokładne wypoziomowanie urządzenia - zapewni to optymalną pracę silnika i niski poziom hałasu. Również stabilność połączeń - złe zamocowanie może spowodować głośną pracę urządzenia oraz mieć wpływ na jesgo trwałość. Poświęćmy też trochę czasu i uwagi na wygłuszenie pustych przestrzeni, co uchroni nas przed nadmiernym rezonansem.

Wentylacja. Planując montaż okapu trzeba również pamiętać o umożliwieniu dostępu do komina i ciągów wentylacyjnych. Nie wolno podłączać okapu do ciągów spalinowych, używanych przez urządzenia o zasilaniu innym niż elektryczne (piece CO, gazowe ogrzewacze wody, termy itp.) Podłączenie do przewodów wentylacyjnych staramy się wykonać jak najkrótsze i bez załamań.


Popularne marki na sklepie RynekAGD.pl

Produkty marki Texi
Produkty marki battistella
Produkty marki Cuisipro
Produkty marki Texi
Produkty marki Silit
Produkty marki Skeppshult
Produkty marki Elna

Newsletter