Pyszne i zdrowe produkty mleczne

Nabiał – najłatwiej przyswajalne naturalne źródło białka, niezbędnego do budowy mięśni i kości. Nabiał jest źródłem cennych witamin z grupy A, B i D oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, takich jak fosfor, potas, magnez, cynk, jod i fluor.

Produkty mleczne

Mleko do picia oraz posiłki na bazie mleka, różnego rodzaju kaszki i zupki, desery i serki, towarzyszą nam od najwcześniejszych etapów życia. Produkty mleczne wpływają na prawidłowy rozwój dziecka, wspomagają liczne procesy immunologiczne zachodzące w organizmie, wzmacniają ochronę przed infekcjami i wspierają dojrzewanie przewodu pokarmowego. Chętnie sięgamy po nie przez całe życie, by korzystać z dobrodziejstw ich wartości odżywczych i bogactwa smaków. Są odpowiednie dla całej rodziny, dzieci, dorosłych i seniorów. Sery twarogowe i twarde, masło, śmietana, jogurty naturalne i owocowe, goszczą w każdej kuchni przez cały rok. Osoby mające problem z nietolerancją laktozy również mogą je spożywać, w wersjach bez laktozy. W upalne letnie dni nic tak dobrze nie wpływa na nasz układ trawienny i nie smakuje, jak kefir, maślanka czy zsiadłe mleko, szczególnie z Krasnegostawu.

Najbardziej naturalne, najmniej przetworzone

W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na jakość produktów, które spożywamy. Dla naszego zdrowia ważne jest by były to produkty jak najbardziej naturalne, jak najmniej przetworzone, bez GMO, konserwantów i polepszaczy smaków. Produkty mleczne są właśnie takimi produktami, ale pod warunkiem, że są wysokiej jakości. Wysokiej jakości produkt mleczny powstaje ze starannie wyselekcjonowanych surowców, pochodzących z czystych terenów. Ważny jest także cały proces produkcyjny. Doskonałą jakość produktu można uzyskać jedynie w zakładach spełniających najwyższe standardy czystości, dysponujących najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, takich jak np. OSM Krasnystaw https://www.krasnystaw.eu/pl.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw

Mleczarnia Krasnystaw jest szczególnie doceniana przez indywidualnych klientów i przedsiębiorców z branży gastronomicznej. To polska marka powstała na rynku lubelskim, rozpoznawalna i szeroko dostępna na półkach sklepowych, lider w branży mleczarskiej. Firma nieustannie inwestuje w swój rozwój, wprowadza nowoczesne technologie i rozwiązania, pozwalające na uzyskanie wyrobów najwyższej jakości. Każdy gotowy produkt jest poddawany skrupulatnej analizie, podobnie jak wszystkie procesy produkcyjne. Za swoje produkty spółdzielnia zdobyła nagrody i wyróżnienia, w 2022 roku została nagrodzona za zsiadłe mleko. W ofercie mleczarni: jogurty naturalne i owocowe, mleka kwaszone,  maślanki, kefiry, sery twarde i twarogowe, masło, mleko, desery na bazie jogurtów, serów i twarogów oraz śmietany o różnej zawartości tłuszczu.