Jak ograniczyć alergie? Technologia przychodzi z pomocą!

Wiosną bardzo często cierpimy z powodu alergii. Dochodzi do nich, gdy nasz układ odpornościowy reaguje w przesadny sposób na kontakt z pewnymi substancjami, zwanymi alergenami.

A dlaczego na wiosnę?

Okazuje się bowiem, że jednym z najczęstszych alergenów są pyłki roślin, czyli komórki rozrodcze roślin, które mnożą się o tej porze roku. Chociaż nie są one jedyne, istnieją inne alergeny, które również mogą powodować dokuczliwe reakcje, takie jak roztocza kurzu, nabłonek niektórych zwierząt (kotów, psów, koni lub gryzoni), a nawet niektóre grzyby środowiskowe.
Możemy ograniczyć alergie na wiosnę, zanim będziemy musieli sięgnąć po leki łagodzące objawy, wybierając mądrze sprzęt AGD. Oto niektóre z cech, które mogą nam pomóc w zapobieganiu alergii.

Programy antyalergiczne w pralkach.

Przy praniu ubrań bardzo pomocna będzie pralka z programem antyalergicznym. Jest to specjalny program dodatkowego płukania gorącą wodą, który chroni Cię przed alergenami roślinnymi, takimi jak pyłki, alergenami zwierząt domowych, takich jak koty czy psy, bakteriami znajdującymi się w kurzu, roztoczami kurzu domowego, żywymi roztoczami i grzybami, aż do 99,99%.
Suszenie ubrań w suszarce bębnowej, a nie wieszanie ich na zewnątrz, zapobiega gromadzeniu się na nich pyłków przed ponownym ich założeniem. Jeśli nie masz w domu wystarczająco dużo miejsca, aby mieć oddzielną pralkę i suszarkę, możesz mieć dwa w jednym. Pralko-suszarka, która oferuje również program antyalergiczny.

Programy specjalne w zmywarkach do naczyń.

Dobra zmywarka z programem higienicznym pomoże Ci ograniczyć obecność grzyba na naczyniach kuchennych. Programy te mają funkcję higienicznego czyszczenia w temperaturze 70º C przez 127 minut (w zależności od marki i modelu), ale ich celem jest zapewnienie całkowitej sterylizacji.

A co z lodówką?

Lodówka z systemem oczyszczania wewnątrz pomaga również stworzyć sterylne i zdrowe środowisko w urządzeniu, które powinno utrzymać żywność w dobrym stanie. Jest to możliwe dzięki technologii platynowej sterylizacji, która uwalnia naturalne jony wewnątrz lodówki przez 24 godziny na dobę.

Zapobiegaj dzięki naszym wskazówkom.

Oprócz tych funkcji oferowanych przez urządzenia gospodarstwa domowego, istnieją inne sposoby zapobiegania objawom.
1. Świt i zmierzch to pory dnia, w których występuje większe stężenie pyłków, dlatego zaleca się unikanie wychodzenia na zewnątrz w tych godzinach, a w szczególności unikanie parków i ogrodów. Aby dowiedzieć się, jakie jest stężenie pyłków w Twoim mieście.
2. Noś okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed pyłkami, więc postaraj się o nich nie zapomnieć, wychodząc na zewnątrz wiosną.
3. Wentylacja domu w celu odnowienia powietrza w naszym domu jest bardzo potrzebna, co najmniej 10 minut dziennie, ale w tej porze roku powinniśmy starać się robić to w południe, kiedy stężenie pyłków jest niższe.
4. Aby uniknąć koncentracji kurzu w domu, powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia podłóg, różnych powierzchni, dywanów i zasłon.
5. Jadąc samochodem, uważaj, aby robić to przy uchylonych oknach i używaj specjalnego filtra do klimatyzacji, który ochroni Cię przed pyłkami.
6. W dni o najwyższym stężeniu pyłków, jeśli wyszedłeś na zewnątrz i zauważyłeś, że objawy alergii nasiliły się, warto wziąć prysznic i zmienić ubranie, aby usunąć wszystkie pyłki, które nagromadziły się na włosach, skórze i ubraniu.

Wydaje się, że liczba osób dotkniętych alergią wzrasta, jak twierdzą specjaliści. Obecnie szacuje się, że 20% populacji cierpi na jakiś rodzaj alergii, ale w ciągu najbliższych 20 lat może ona dotknąć 50% populacji europejskiej. Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc zalecamy, abyś spróbował podjąć te środki ostrożności, jeśli tej wiosny odkryjesz u siebie objawy alergii.