Jak wymienić piekarnik w naszej kuchni?

Jeśli mamy pecha, że zepsuje nam się piekarnik, a w dzisiejszych czasach nie możemy znaleźć fachowca, który chciałby przyjechać do naszego domu lub nie chcemy, aby ktokolwiek wchodził do naszego domu ze względu na środki ograniczające, co wtedy możemy zrobić? Wymiana i instalacja piekarnika kuchennego jest stosunkowo prosta. Zamierzamy dać Ci kilka wskazówek, aby każdy mógł to zrobić.

Odinstalowanie uszkodzonego piekarnika kuchennego.

Otworzymy drzwiczki naszego starego piekarnika i będziemy mogli zobaczyć, że po każdej stronie znajduje się jedna lub więcej śrub, zazwyczaj śruby gwiazdkowe, które będziemy musieli odkręcić, a piekarnik będzie całkowicie wolny i będziemy mogli go wyjąć z jego miejsca.
Gdy go wyjmiemy, zobaczymy, że jest podłączony do zasilania za pomocą listwy zasilającej. Nadszedł czas, aby odłączyć zasilanie w naszej kuchni lub, jeszcze lepiej, ogólne zasilanie w naszym domu. Często gniazdo piekarnika podłącza się bezpośrednio do gniazda sieciowego, gdyż w ten sposób mamy pewność, że osiąga ono pełne natężenie i nie przeciąża instalacji. Teraz możemy odłączyć go od listwy zasilającej i przystąpić do podłączenia nowego piekarnika.

Instalacja nowego piekarnika.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać biegunowości w połączeniu, ponieważ jest to po prostu przestrzeganie kolorów w połączeniu, generalnie są to niebieski, czarny i żółty.
Przystępujemy do umieszczenia go na swoim miejscu i ponownego przykręcenia dwóch bocznych śrub. Tutaj może się zdarzyć, że jeśli nie jest to ta sama marka, a nawet tak czasami nie zamierzamy dopasować wkrętów w ich stare otwory, nic się nie stanie, używając trochę siły możemy je wkręcić robiąc nowy otwór, wkręcamy w drewno, które nie sprawi nam większych trudności. Wracamy do podłączenia prądu i to wszystko, możemy już zacząć gotować w naszym nowym piekarniku i cieszyć się dobrymi pieczeniami, ciastami itp.

Pamiętaj, że są to środki awaryjne na wypadek konieczności, oczywiście zawsze zalecamy, aby instalacja została wykonana przez profesjonalistę.